Zde najdete zprávy a oznámení všeho druhu:

 

No, to to uteklo! Víc než rok jsem do stránek nehrábl... Protože bylo pořád co dělat. Staří mazáci (jako já) pomalu odcházejí "do civilu" a je třeba přeobsadit některá představení. Takže se jeden musí pídit po čerstvém mase a mladé krvi. A taková jedna mladá, neklidná, a vůbec veskrze talentovaná osůbka se mi tuhle připletla do cesty. Přesněji řečeno, přivedl mi ji do cesty Šimon Knápek, který mne právě s ní úspěšně nahradil v posledním kuse, kde jsem ještě hrál - a to prosím pěkně od samého začátku existence našeho divadla - v Lakomé Barce. Ta nová krev se jmenuje Magdaléna Hniličková. Že je fakticky dobrá, o tom svědčí fakt, že neustále pendluje mezi Vary (Karlovými) a Prahou. A všude je na roztrhání! Mno, budu si ji muset hýčkat... Zatím jsem jí nabídl další roli v nově připravované Doktorské pohádce od Čapka. Už za pár dnů ji začínáme zkoušet a na začátku února 2018 by měla být premiéra. Tak nečekejte a objednávejte! První představení už jsou prodaná...

Váš principál

[5.1.2018]


Nová sezóna - nové ceny!
No jo, nedá se nic dělat... V souvislosti s očekávaným stěhováním do nových prostor (viz předchozí zpráva) jsem byl nucen překalkulovat ceny za představení. Ten nový prostor bude podstatně dražší (jak jinak, že...). Ale zbyde v něm místo i na malou zkušebničku. Takže konečně nebudeme muset škemrat o zkušebnu u kolegů. Juchůůů! Jen doufám, že nás zase brzy nevyhodí.
    Věřím, že nucené zvýšení cen za představení přijmete s pochopením. Pro školy a školky samozřejmě stále platí poznámka uvedená v ceníku. Tak vzhůru do nové sezóny!

Váš principál

[26.9.2016]


Když jsem se podíval na rozdíl v datu dnešního a předchozího příspěvku, došlo mi, jak dlouho už jsem na stránky nesáhl... Nejdřív nebylo proč, pak zase pro samý shon nebylo kdy. Takže od té doby se pár věcí podstatně změnilo. V Emauzíchnehrajeme, a brzy už tam ani nebudeme sídlit. S koncem roku 2016 nás vyhazují. Celá klášterní zahrada, kde jsme měli pronajatu místnost pro uložení fundusu, se totiž "zplanýruje" za blíže neurčeným účelem. Pámbu zaplať..! Pomalu už začínám hledat nové prostory pro uskladnění, resp. zkoušení. Pokud byste věděli o něčem, nejlépe v centru Prahy a za rozumnou cenu (jsme "neziskovka"), ozvěte se na mail divadla (viz "Kontakt" ). Budu vám vděčný.
    A teď konec fňukání, mám i příjemnější zprávy:
Od 16. května 2016 máme nové představení - "O zlé rybářce a zlaté rybce". Dlouho jsem se rozhodoval, zda je udělat podle Wericha, či podle Puškina. Nakonec, připomenuvši si ústřední tezi mé dramaturgie, sáhl jsem po "klasice". Ale pozorní znalci Mistra Jana tam kousek z něj objeví... Dál se vše zdálo býti jednoduché: vzít nejautentičtější Hrubínův překlad (ten z r. 1950) a ...!! Když jsem uviděl, jak můj milovaný básník, zřejmě ve snaze po co největší autenticitě, násilně cpe češtinu do alexandrinu (který mimochodem v ruštině zní překrásně), zahodil jsem onen text i s rukama. A zbrocen vlastní krví a potem jsem zbylými pahýly naškrábal vlastní text v řeči vázané. Více méně... Pln obav jsem jej přinesl na první zkoušku, a hle - pod režijní taktovkou Vojty Duřta, dlouholetého spolupracovníka našeho divadla, se z něj vyklubalo docela pěkné představeníčko. A zatím to vypadá, že bude zajímat jak dětské, tak i dospělé publikum. Díky za to...
Navíc už od 6. ledna 2013 běží nové nastudování "staré" pohádky "Líná strašidla". Když říkám nové, myslím tím VŠE - dramaturgii, scénu, režii. A samozřejmě i herecké obsazení. Takže vlastně máme nové pohádky DVĚ! Až posbírám nějakou obrazovou dokumentaci, aktualizuji v tom smyslu webové stránky. Zatím můžete "Rybku" chytit naživo už 11. června 2016 na R-festu v Nové Olešce u Děčína (odkaz na Facebook https://www.facebook.com/Rostafest2014?ref=aymt_homepage_panel si zkopírujte - od nás totiž nikam neskočíte ;-)) ), nebo 6. srpna 2016 v rámci letního festivalu v Lanškrouně.

[3.6.2016]


A máme tu nové představení v Emauzích! Tedy... staronové. Ale poprvé v novém hracím prostoru! V neděli 18. března 2012 v 16h se v divadelním ( :-)) - promiňte, nemohu si pomoci) sále v pražském klášteře Na Slovanech (oficiální adresa je: Divadlo v Emauzích (divadelní sál), Vyšehradská 49/320, Praha 2 - Nové Město) hraje další pohádkové představení Divadélka na koleně: "Doktor Honza ...aneb něco o zdravém papání" (takže hamburgery a hranolky račte, prosím, spořádat ještě před vstupem :-) ). Informace a připomínka o představení bude zase na místech, které jsem uvedl v předchozí zprávičce. Ceny více než lidové (, ale o to víc vás musí přijít...!) A doufám, že od 1. března už bude konečně fungovat i předprodej v recepci kostela v areálu Emauz (ve všední dny cca od 8 do 18 hod.) To víte, dětské nemoci...
Kdo z vás byste chtěli dostávat (ne)pravidelná avíza o představeních našeho divadla na váš mail, dejte mi vědět (viz "Kontakt" ). Můžete tam přidat i další, o kterých si myslíte, že by jim přišlo vhod být na mailing listu divadla. Tak na viděnou v březnu!

Zdeněk Štěpánek, principál

[8.2.2012]


Mrzí mne, že jsem vás včas neupozornil na naše první (a doufám že ne poslední) vystoupení v novém hracím prostoru. Je to "divadelní sál" ( :-)) ) v areálu pražského kláštera v Emauzích. Je celkem útulný (pro vás, diváky) a vejde se vás tam cca 150 (možná i víc - má to ještě balkón). Komu by snad vadilo, kde hrajeme, toho mohu uklidnit: s Emauzským opatstvím nemáme nic společného, jen si od něj pronajímáme hrací prostor. Dokonce jsme to museli uvést na plakátech. Ergo propagace - ta a přípravy na nový prostor mi zabraly tolik času, že už mi žádný nezbyl, abych o tom všem napsal pár slov tady do "kecálku". Za což se všem omlouvám a sebe plísním, protože by to byla taky propagace... :-) 
Ale ta práce se vyplatila. Na to, že to byla "první vlaštovka", vás přišlo docela dost. A podle ohlasů bezprostředně po představení se zdála být Lakomá Barka správnou volbou pro zahájení možná nové tradice. I když na pokrytí nákladů na uvedení představení to ještě nestačilo, jsme rádi, že jste si za námi našli cestu. A budeme ještě radši, když vás příště bude třeba třikrát, nebo čtyřikrát tolik! (Nechte mne chvilku snít...) Každopádně se budeme snažit (spolu s kolegy z jiných divadel) připravit pro vás vždy jednou měsíčně víkendové představení pro děti. Co a kdy bude naše divadlo hrát, se dozvíte zde, dále na stránkách Emauzského opatství www.emauzy.cz a "papírově", kromě vývěsek při vstupech do i uvnitř v areálu Emauzy, také v prostorách cukrárny ve Václavské pasáži na Karlově náměstí (za což paní vedoucí i všem zaměstnankyním co nejsrdečněji děkuji).
Tak tedy: Aby naše premiéra v klášteře Na Slovanech nebyla zároveň i derniérou, potřebujeme k tomu hlavně vás, naše diváky. Pusťme se společně do toho. Už teď vám mohu slíbit únorové představení O Nebojsovi našeho "spřáteleného" divadla Neklid (viz odkaz u jména Ivo Šorman v adresáři na záložce "Kdo je kdo" ).

Váš unavený, ale spokojený principál....

[2.2.2012]


Smutná zpráva pro všechny zájemce o naše představení:

Od nového roku podraží všechna naše vystoupení (v průměru tak o 300 Kč). Ne že bychom se chtěli na vás napakovat, ale vyhazují nás ze stávajících skladových prostor. A nové prostory, které se nám doufejme podaří obsadit včas, budou sice komfortnější, ale také podstatně dražší. Takže dávám benevolenci pro objednávky do konce listopadu 2011 za původní ceny. Pak už to bude za nové ceny. Takže jako v supermarketech - předvánoční (pseudo)slevy... :-))

Z.Š.

[9.11.2011]


Konečně se mi podařilo zprovoznit nové internetové stránky na nové adrese. Tak vás na nich vítám! Kdo už jste "čmuchali" na staré adrese, asi jste poznali, že jsou to vlastně "staré" stránky v trochu "novějším" kabátě. A protože tenhle nový hosting nemá kromě velikosti datového prostoru snad žádná omezení (?), slibuji, že se budu snažit tu a tam přidat nějakou novou vychytávku (až budu vědět, jak)... Vy na to ale nečekejte a surfujte, vybírejte a objednávejte představení našeho divadla pro vaši potěchu a pobavení, protože od toho jsme tu...

A po jedné veselé zprávě jedna z těch nejsmutnějších:

Stále si nemohu zvyknout na skutečnost, že nás o letošních prázdninách navždy opustil náš kamarád a kolega, dosavadní doyen našeho hereckého klubu - Miroslav Vrba.
Zemřel prý ve spánku, s úsměvem na tváři. Říká se, že takovou smrt dopřává Bůh svým vyvoleným. Snad jím také byl. Alespoň pro nás určitě. Ještě dlouho si budeme připomínat veselá vyprávění z jeho cest po divadelních štacích a mimoděk při tom uslyšíme, jak si brouká jeho milovaného "Satchmo" Armstronga.
Moc nám všem chybíš, Mirečku... Zlom vaz!

[9.9.2011]


 

Díky za to, že mně přiděláváte práci! :-))

Důkazem toho, že mám v poslední době práce až nad hlavu, je i to, že už půl roku si pořádně nenajdu čas na edici "zpráviček". A to je na druhou stranu dobře... Takže aspoň telegraficky:

Slíbená představení pro veřejnost v DDM Na Cikorce se nakonec konala až prvním čtvrtletí roku 2011 (alespoň dvě z nich - Lakomá Barka a Čert&Káča). Kdo jste je viděli, doufám, že se Vám představení líbila. Zbylá dvě se snad podaří zrealizovat příští sezónu. Pro ty, komu se nechce čekat tak dlouho, mám tip na nadcházející sváteční odpoledne:

V neděli 8.5. od 15 hodin hrajeme v kulturním domě Chaberský dvůr v Praze - Dolních Chabrech náš nejstarší kus Lakomá Barka.

Pokud byste si nás chtěli objednat ještě na tuto sezónu, třeba i o prázdninách (letní tábory, akce pro děti), udělejte to co nejdříve. Aby byla jistota, že budou příslušní herci k dispozici.

Pro tuto chvíli se s Vámi loučím (doufám, že ne na dalších půl roku) a běžím zase makat.

Zdeněk Štěpánek, principál

[6.5.2011]


Haló, lidi!

Nová pohádka už je na světě a hraje se ostošest! "Líná strašidla" zatím válcují školky, které už se naučily vyzobávat hrozinky na poli divadelní tvorby pro děti. A Vy, kteří byste rádi odtrhli vaše děti od pasivní a často drastické zábavy na počítači nebo v "bedně", přimějte Vaše volené (i ty dosazené) zástupce, aby se mrkli na naše webové stránky a objednali pro Vaše ratolesti něco z naší nabídky. Anebo za to vezměte sami! Nějaký "kulturák", sokolovna nebo sál v hospodě se u Vás určitě najde.
Upravil jsem trochu ceny představení, jak jsem sliboval. Někde přidal, jinde ubral. Takže vcelku stále víc než přijatelné. Tak objednávejte...

Vzkaz pro Plzeň a okolí:

Agentura Esprit zklamala na celé čáře. Takže zájemci z tohoto regionu, kontaktujte mne, prosím, přímo (a já budu postupně kontaktovat vás).

[8.11.2010]


Nouze naučila Dalibora housti a mne donutila pořídit si nové auto. To staré bohužel dosloužilo. Abyste si nemysleli, že jsem se na vás napakoval - je to devět let stará ojetina. Ale je větší, silnější a žravější... Nezbylo tedy, než upravit ceny za dopravu. Ale není to zase tak dramatické. Najdete je, jako obvykle, na záložce "za kolik". Abych vám tenhle kyselý hrozen trochu přisladil, uvažuji o tom, že bych mohl některá představení trochu zlevnit. Ale to se ještě uvidí...

[1.6.2010]


Dobrá zpráva:    Chystáme pro vás novou pohádku! Bude se jmenovat "Líná strašidla" a můžete ji u mne objednávat už nyní. Počítejte s tím, že v repertoáru bude tak od poloviny září 2010.

Špatná zpráva:   Všechna květnová představení pro veřejnost v DDM Modřany (Praha 4, ul. Na Cikorce) byla zrušena. Prý pro předpokládaný nezájem diváků. :-(  Ale nezoufejte, další termíny jsou:

                                 3. října 2010 - Čert&Káča
                               10. října 2010 - Lakomá Barka
                               17. října 2010 - Dr. Honza
                               31. října 2010 - Líná strašidla

                            Vždy v neděli od 15 hodin v DDM Modřany, Praha 4, ul. Na Cikorce. 

[29.3.2010]


Tak je to tu: na Nový rok - nové ceny! Ale to už jsem avizoval. Protože se zvyšují ceny pohonných hmot a jiných vstupů, byl jsem nucen zvednout ceny za dopravu a částečně i za představení. Vše najdete jako obvykle na záložce "za kolik". Pro školní a předškolní zařízení samozřejmě nadále platí individuální slevy po dohodě (ale i vy budete muset sáhnout hlouběji do svých pomyslných kapes...). Ale neděste se. Není to zas o tolik, aby to nestálo za to pro vaše děti udělat.
Takže vám všem přeji šťastný a úspěšný nový rok 2010 a těším se na setkání s vámi na některém z našich představení!

Zdeněk Štěpánek, principál Divadélka na koleně

[4.1.2010]


Důležitá informace pro všechny zájemce o představení v r.2010!

Jak víte, životní úroveň nám stále roste (alespoň podle Statistického úřadu :-)) ). A s tím jde ruku v ruce i nárůst cen. Proto budu muset, ač nerad, i já zvednout ceny za představení. Ještě nemám vykalkulováno, kolik to bude, ale určitě víc než v letošním roce. Pokud tedy máte zájem o naše představení v roce 2010, využijte poslední možnost objednat si je za stávající ceny, a to do konce letošního roku. Tak neváhejte, čas kvapí.
P.S. Doufám, že příští zprávička bude veselejší... 

[20.11.2009]


Moraváci, došlo i na vás - tož zbystřete!

V úterý 10. listopadu od 10h hrajeme v MKS v Letovicích (u Brna, nebo u Svitav? - ať se nikdo neurazí...) představení Dr. Honza. Snad tam vedle (před)školáčků zbyde místo i pro vás... Tož vitajte!

A nežehréte, že pišu jedenkrát za měsíc! Mám enem jedny ruky, jedny nohy, o hlavě ani nemluvě. A su na všecko sám... ;-)

[6.11.2009]


Důležitá informace pro školy a školky v Plzni!
Navázali jsme spolupráci s agenturou Esprit v Pobřežní ulici. V nejbližší době by vás měli kontaktovat s nabídkou představení pro děti nejen od nás. Pokud jste si už vyhlídli nějakou naši pohádku a nechce se vám čekat, až vás agentura osloví, můžete se jim ozvat sami, třeba na esprit@plzen.eu , nebo na tel. 378 037 900. Hrát by se údajně mělo v "Pekle" (plzeňákům nemusím vysvětlovat).

A na závěr ještě nejbližší představení "pro veřejnost":
Dr. Honza (...aneb něco o zdravém papání) - neděle 11. října v 15h, Divadlo Dobeška, Jasná I. 1181/6, Praha 4

[4.9.2009]


Množí se zprávy, že se nemůžete dostat na naše webové stránky. To je mrzuté... :-< Nevěděl jsem to, protože já sám se na ně dostanu bez potíží. Napsal jsem tedy prosebnou (nikoliv poníženou) supliku administrátorovi našich webových stránek, aby se na to podíval. Doufám, že to stihne do začátku divadelní sezóny. Bylo by vskutku trapné psát jen sobě do šuplíku. Takže novinky pro nadcházející sezónu, až budu vědět, že to opravdu může číst někdo kromě mne. Zatím..... :-)

[17.8.2009]


Dlouho jsme se Vám neozvali, co? To je důkaz, že jsme pilně pracovali, abychom Vám mohli nabídnout zase něco nového... A JE TO TU!!!
V sobotu 16. května proběhla ve vší tichosti veřejná generálka naší nové pohádky Doktor Honza. Bylo to v netradičním prostoru kavárny Starbucks na Václavském náměstí (v Praze - samozřejmě). A líbila se. Takže z netradičního představení by se brzy mohla stát tradice ;-) Sledujte naše zprávičky!

Po generálce samozřejmě následuje premiéra. Tu jsme kapánek odložili, abychom jí mohli podpořit nový multikulturní prostor MANA, který se 23. května slavnostně otevírá v prostorách Husova sboru ve Vršovicích (více na www.centrummana.cz).
Premiéra nové pohádky "Doktor Honza"se tedy koná v sobotu 30. května 2009 od 17 hodin na adrese Centrum MANA, Husův sbor Vršovice, Moskevská 34/967, Praha 10. Vstup do centra je z ulice Sportovní (naproti Sokolu Vršovice). Centrum je nízkoprahové. Cena běžná pro dětské představení. Dáte-li více, podpoříte tím sbírku na rekostrukci původního vršovického divadla, které se nachází ve stejném objektu (pamětníci jistě znají).

Další zpráva pro pohádkychtivé:
Lakomá Barka - 13.6.2009, 15:00, Centrum Mana (adresa: viz výše)

[19.5.2009]


!!!NOVÝ VÍTR!!!
Půjde-li vše tak, jak má, budeme od května 2009 hrát zbrusu novou pohádku "Doktor Honza" o nevychované princezně s mlsným jazýčkem. Bude někde mezi "Barkou" a "Káčou" - cenově, časově i obsazením. Těšte se a objednávejte už nyní!

[19.2.2009]


První letošní zprávička!!!
:-( Představení Lakomá Barka 25. ledna v Roztokách u Prahy bylo zrušeno. (Asi jim vybouchly grantíky...)
:-) "Čert&Káča" pro vás navíc 2x:
21. února v 15h v KS Kaštan (Praha 6, Bílá Hora)
1. března v 15h na Dobešce (Praha 4)

Jo, a pro mimopražské z okolí Poděbrad:
"Čerta&Káču" hrajeme také 7. února od 14h v hostinci "U Tylů" v Záhornici (pokud se tam v té zimě dostaneme...)

[9.1.2009]


Pro ty, kdo ještě neviděli žádné z našich představení, tu mám nejbližší termíny našich veřejných produkcí (myšleno "pro veřejnost"; většinu svých vystoupení hrajeme pro školky apod. - ty nemá smysl uvádět):
Čert&Káča 7. prosince 2008 v 15h, KC Průhon, Praha 5 - Řepy
Lakomá Barka 25. ledna 2009 v 15h, Kongresový sál, Roztoky u Prahy
SRDEČNĚ ZVEME!!!

[1.12.2008]


"Barka" už se s úspěchem hraje! Je nová, vylepšená o nové písničky a popěvky. Ale hlavně v ní exceluje moje nová partnerka v této hře (už třetí!) - Magdaléna Duřtová/Vařílková. Jak se zdá, toto veleúspěšné představeníčko nám ještě nějaký čas na repertoáru zůstane.

[5.11.2008]


Od dnešního dne už je konečně přístupný adresář "Kdo je kdo", vč. odkazů a kontaktů (od těch, kdo mi je dali). Takže hurá do nás! Ať se kšefty hýbou... ;-)

[22.7.2008]


Z provozních důvodů bude v následující divadelní sezóně z repertoáru od J.Wericha hrána POUZE Lakomá Barka, a to od října 2008. (Příznivci - werichovci nezoufejte! Třeba se to časem změní...:-))

[15.7.2008]