Petra Arnautova nám okouzlujícím způsobem hraje princeznu v pohádce "Doktor Honza". V "Líných strašidlech" alternovala Aničku s Majdou Duřtovou a od ledna do prosince 2018 měla v této pohádce první obsazení. Kromě absolutoria na Vyšší odborné škole herecké má vystudovánu i "kunsthistorii". Divadélko na koleně není jejím jediným angažmá. Účinkuje např. v představeních divadla Mimotaurus a na jiných menších pražských scénách. Zpívá šansony. Kromě hraní a zpěvu se věnuje i pedagogické činnosti. V jejím případě rozhodně neplatí rčení "...kdo neumí, učí..."

Vojta Duřt je absolventem VOŠ herecké v Praze 4. Hraje, zpívá a skládá písničky. V Divadélku na koleně ho můžete vidět v roli Jíry v představení "Čert&Káča". Hudební doprovod k zmíněnému představení je z jeho "dílny". Navíc nám "přerežíroval" obnovené představení "Líných strašidel" (leden 2013) a režijně a hudebně zaštítil moji adaptaci  klasické pohádky "O rybáři a rybce" (květen 2016). V lednu 2018 přijal režii Čapkovy Doktorské pohádky. Škoda, že v ní i nehraje... Spolu se svojí drahou polovičkou provozuje originální autorské Divadlo Fígl , kde může naplno zúročit svůj herecký, muzikantský a režijní potenciál.

Magdaléna Duřtová přišla do Divadélka rovněž z Vyšší odborné herecké školy v Michli. Dle jejích slov už měla dost hraní naivek, tak od nás dostala roli Káči v už zmíněné pohádkové hře "Čert&Káča". Myslím, že jí přišla k duhu... V letech 2008 - 2016 hrála v obnovené premiéře "Lakomé Barky". V představení "Líná strašidla" alternovala do konce roku 2017 Aničku s Petrou Arnautovou.
Kromě hostování v Divadélku na koleně hraje v divadle Minaret a můžete ji též vidět v autorském představení "Rok v Jistebníku" na scéně divadla Minor. Jak jistě tušíte, ona je tou drahou polovičkou výše zmíněného Vojty Duřta, takže ji uvidíte rovněž v Divadle Fígl . Někteří z vás ji budou znát pod jejím dívčím jménem Vařílková.

Magdaléna Hniličková je další absolventkou VOŠ herecké v Praze, se kterou mám tu čest spolupracovat. Od roku 2017 v našem divadle spolu se Šimonem Knápkem lakotí v "Lakomé Barce" a nově se také dusí jako kouzelník Magiáš a hází vilné pohledy po kolezích jako Rusalka v Čapkově "Doktorské pohádce".
V Praze dále vystupuje v Divadle Gong a čas od času s Tygrem v Tísni ve Vile Štvanice. Ale hlavně ji můžete vidět v jejím rodném městě, Karlových Varech v Divadle Dagmar, D3 a Karlovarském městském divadle (viz odkaz). Studovala anglistiku-amerikanistiku na Univerzitě Karlově, takže vám klidně vystřihne ´Šejkspíra án-zich´ (nejslavnějšího anglického dramatika v originále - pozn. překl.)
Kromě divadla stíhá hrát na flétnu, tančit, zpívat, stepovat, péct slané koláče, kreslit do kávy i na papír a pít rum. A dělá to tak dobře, že si jejích kvalit povšimlo i divadlo v Chebu a nabídlo jí od sezóny 2019-20 stálé angažmá. Srdečně blahopřejeme! Ale roníme (upřímné!) krokodýlí slzy a doufáme, že naše ´rumová víla´ do našich luhů a hájů čas od času zavítá...

Míla Machoň se mnou spolupracoval ještě před založením Divadélka. Jeho potenciál byl doslova výbušný. Škoda, že to nevydrželo déle... Byl prvním režisérem titulu "Lakomá Barka", který byl později rozšířen na představení "Dejte více na Dejvice!" přidáním titulu "Až opadá listí z dubu".

Původně plzeňský herec, nyní působí převážně v Praze jako divadelní pedagog.

Denisa Niederlová - první "Lakomá Barka". Spolupracovala s divadélkem v jeho úplných začátcích. Roztomilá svou bezprostředností a počátečním ostychem ve stylu "paní učitelka hraje dětem divadlo". Velký potenciál pro představení. Od hraní ji nakonec odvedla pohříchu lukrativnější kariéra v oblasti práva. Co naplat! Vzpomínáme s láskou...

Petr S. Petrof je postavou nenápadný, na jevišti ale o to přesvědčivější herec, kterého jsem objevil v Divadle Rity Jasinské v Praze. Tam ho můžete vidět kupř. v představení Shakespearova Richarda III., nebo ve hře J. Hubače "Generálka". Je živoucím důkazem tvrzení, že "není malých rolí...". U nás ale dostal roli hlavní - krajánka Honzu v pohádce "Doktor Honza". Od sezóny 2011/2012 hraje čerta Marbuela v představení "Čert&Káča" . Až do derniéry v prosinci 2012 hrál sedláka v původním nastudování "Líných strašidel". V jejich novém nastudování alternuje Hastrmana se Šimonem Knápkem a Kubu s Přemkem Bílkem. V Čapkově Doktorské pohádce má dvojroli Vincka/skalického doktora.

Jana Rabová Než jsme byli nuceni zredukovat obsazení, hrála nám v představení "Čert&Káča" dokonce trojroli! Kněžnu, hostinskou, a ještě k tomu čertici. (Ta byla sice němá, ale Janina pantomima byla kouzelná...) A bravurně to zvládala. Však k tomu měla dobrou průpravu:
Angažmá v Chebu, Mostě, Příbrami. Hostovala na Zábradlí, v Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo na Smíchově), a dokonce stála na prknech naší Zlaté kapličky... Teď je na volné noze. Kromě hraní chodí na hodiny zpěvu a nejraději má šansony.

Sophia V. Šilhánková hrála v představení "Dejte více na Dejvice!" v letech 2006-2008. Po dvě sezóny byla "sluníčkem", dobrou duší Divadélka na koleně. Bohužel jí pracovní a jiné povinnosti znemožnily s námi dál spolupracovat. Doufejme, že se mraky nakonec rozplynou a naše "sluníčko" nám opět zazáří...
S přítelem vlastní castingovou agenturu Talent Management. Je absolventkou Literární akademie, byla členkou Laurychova divadla.

Ivo Šorman je osobitý režisér s letitými zkušenostmi v inscenování představení pro děti i dospělé. V Divadélku na koleně režíroval tituly "Čert & Káča" a "Líná strašidla" (první verze). Nemalou měrou se podílel též na dramaturgii obou představení.
Provozuje DS Neklid, v jehož rámci produkuje vlastní divadelní projekty.

Zdeněk Štěpánek - to jsem já. Ten, který to všechno spískal. Tedy nejen tyto webové stránky, ale hlavně celý projekt Divadélka na koleně. Víc než 20 let jsem hrál divadlo někomu jinému. I řekl jsem si: Proč bych taky jednou nemohl hrát "ve svém"? Teď si za ten nápad rvu své poslední vlasy... Ale budete-li chtít mít co do činění s Divadélkem na koleně, s důvěrou se na mne obraťte. Můžete mi mailovat nebo mě (spíše a rychleji) zastihnete na telefonním čísle 603 505 689.

Hana Tunová alternovala v představení "Čert&Káča" s Janou Rabovou. Její pohybová improvizace v roli kněžny byla bravurní, a její čertice? - to byste prostě museli vidět! V letech 2010-12 alternovala Hastrmanku v pohádce "Líná strašidla". V jejím novém nastudování (od ledna 2013) hraje Ježibabu.
Kromě našeho divadla hraje např. v divadle Pavla Trávníčka, v Divadelním studiu Neklid a má zkušenosti i s "černým divadlem". A protože se ukázalo, že má spoustu dobrých nápadů, možná ji brzy poznáte i jako režisérku některého z našich představení...

Daniela Vacková - herečka, režisérka, entertainerka. S Divadélkem na koleně spolupracovala v r.2006, kdy režírovala titul "Až opadá listí z dubu" a připravila k premiéře celé představení z děl J.Wericha "Dejte více na Dejvice!" V roce 2009 s naším divadlem nastudovala pohádku "Doktor Honza".
Kromě jiného provozuje vlastní Divadlo matky Vackové, zaměřené převážně (ale nejen) na dětského diváka.

Vladimír Valter byl človíček mnoha talentů. Vyučený maskér, jehož služeb léta využívala Česká televize. Dokázal navrhnout a spíchnout nejen dobový kostým, ale celou divadelní výpravu. Dle slov našich babiček: dokázal by "uplést z h...a bič". :-)) Nejraději by byl inscenoval jen a jen pohádky (Čerta a Káču přinesl ke zpracování právě on). Škoda, že už není mezi námi...

Miroslav Vrba - byl doyenem hereckého obsazení Divadélka na koleně. V představení "Čert&Káča" hrál dvojroli pekelníka/správce. Ač podle papírů v důchodu, do hereckého důchodu jít rozhodně nehodlal.
Čtyřicet let u divadla - to mluví za vše: Varnsdorf, Šumperk, Cheb, Plzeň, Praha, Příbram a posledních 7 let před odchodem "na výminek" - divadlo F.X.Šaldy v Liberci. A od nikud ho nevyhodili. Vždy šel sám, jak říkal, za lepším... Bohužel, v létě 2011 nás nečekaně opustil a nastoupil do angažmá na Té nejvyšší scéně. Moc nám všem scházíš, Mirečku...

René Zounar - v letech 2006-2008 hrál sedláka Čuperu v titulu "Až opadá listí z dubu", kde neodolatelně přitažlivým způsobem dokázal zúročit svou, dle vlastních slov, naprostou arytmičnost a amuzikálnost. (Nevěřte mu - je to herec! :-)) ) Nyní pendluje mezi Prahou a Bruselem a ve volném čase se věnuje umělecké činnosti.